Ir. Sam Helmer
- Smart Industry
- Consortiumvorming
- Publiek private samenwerking
- High Tech Systemen en Materialen
Om data veilig, correct en gecontroleerd uit te wisselen, is het van belang dat de systemen van verschillende bedrijven interoperabel zijn en dezelfde semantiek gebruiken. TNO helpt bedrijven en sectoren bij het maken van afspraken over de benodigde standaarden en ICT-systemen. Ook onderzoekt TNO nieuwe technologieën om betrouwbare datadeling gemakkelijker te maken.
Deze ontwikkeling helpt bedrijven geld en tijd besparen. Wanneer verschillende systemen elkaars taal niet begrijpen of niet op elkaar aansluiten moeten nu nog mensen worden ingezet om data over te typen. Dit is tijdrovend, werkt fouten in de hand en is kosten inefficiënt. Bij gebruik van een gemeenschappelijke data-standaard hoeft dit niet meer.
Een mooi voorbeeld van een Fieldlab dat aan oplossingen hiervoor werkt is Smart Connected Supplier Network, opgezet door TNO en Brainport Industries. Inmiddels zijn 27 organisaties aangesloten, waaronder de topsector High Tech Systemen en Materialen, de maakbedrijven NTS-Group, KMWE en Euro-Techniek en de ICT-leveranciers ISAH, Fujitsu Glovia en MKG. De focus van dit Nederlandse initiatief ligt op het versimpelen van informatie-uitwisseling tussen bedrijven in de high-tech toeleverketen. Dit toeleveranciersnetwerk bestaat uit ca. 300 bedrijven achter grote high-tech bedrijven als ASML, Thales en Philips Healthcare.
In het Fieldlab ontwikkelt, test en implementeert het consortium nieuwe standaarden voor het uitwisselen van data op basis van semantische technologie om de interoperabiliteit tussen bedrijven te optimaliseren. Een efficiënte en veilige data-uitwisseling kan industriële partners naar schatting 20% hogere productiviteit van de toeleverketen opleveren. Bovendien versterkt het op termijn de internationale positie van het digitaal verbonden toeleveranciersnetwerk omdat de reactiesnelheid van de complexe leverketen enorm toeneemt, de transactiekosten lager zijn en er minder uitval is door communicatiefouten.
Benieuwd welke kansen Data Transfer & Digitalisering biedt binnen uw bedrijf? Neem contact op met Sam Helmer om uw digitaliseringscase te bespreken.
De vraag is verzonden! Je ontvangt binnenkort een bevestigingsmail.
Er is helaas iets misgegaan. Probeer het later opnieuw!